DJ na svatbu nebo živou hudbu ?

DJ nebo kapela ?

DJ na svatbu nebo živou hudbu ?

Rozhodování mezi tím zda vybrat DJ na svatbu nebo živou hudbu, je jednou z častých otázek při plánování svatby.

Obě varianty mají své plusy a mínusy. Hodně záleží na vašich osobních preferencích a oblíbených hudebních žánrech. Živé hraní má určitě svoje kouzlo, ale těžko se dá od kapely čekat, že bude mít v repertoáru 100 aktuálních hitů, hlavně těch tanečních. Dobrá kapela se samozřejmě snaží přidat do svého playlistu i novinky, ale některé věci se prostě zahrát nedají.

 

DJ na svatbu aparatura

DJ na svatbu aparatura

Jedním z kritérií pro výběr může být i složení publika na svatbě a jejich hudební preference. Stejně jako např. velikost volného místa na tanečním parketu, cena, počet muzikantů pro které je potřeba zajistit občerstvení atd.

 

V obou případech je asi stěžejní, vybrat profesionály. Zkušeného DJ na svatbu nebo kapelu, která má dobrý repertoár, kvalitní zpěváky a muzikanty, umí komunikovat s lidmi a podobně. Sledujte a ověřujte si reference u DJe i kapely. Projděte jejich webové stránky a případně i svatební diskuzní fóra. Vyplatí se to!

 

Ať chcete nebo ne, DJ nebo kapela s vámi stráví podstatnou část vašeho svatebního dne a jejich výkon ovlivní celkový dojem, který si ze svatby odnesou vaši hosté.

 

Určitě bych se na svatbě nepouštěl do hodně riskantní varianty „dáme strejdovi notebook s písničkami a půjčíme si bedny od kamarádky z aerobicu“. Pokud má být vaše svatba jedním z večerů, na který se bude vzpomínat i po letech, tak ať jsou to raději vzpomínky hezké 😉

 

Jako ženich a nevěsta máte nárok prožít váš velký den v klidu a bez starostí, s těmi, které máte rádi. Stejně jako asi nebudete stát v kuchyni a chystat svatební menu, určitě nebudete během večera stát u notebooku a řešit, co se bude hrát a pro koho, případně domlouvat opilému strejdovi, aby pustil to či ono.

 

To není záměrné strašení, chápu, že svatební rozpočty bývají napjaté, ale znám i několik novomanželů, kteří šetřili na tom nejméně vhodném místě, a pak toho po nepříliš vydařené svatební hostině a zábavě litovali. V představách a plánech to často může vypadat v pohodě, člověk si to hezky všechno naplánuje a vybere písničky, které má rád, ale ve chvíli, kdy začíná svatební zábava váznout a tak nějak to nefunguje podle vysněného scénáře, je už většinou pozdě s tím něco dělat.

 

V článku DJ nebo kapela najdete spoustu rad a praktických zkušeností, které Vám rozhodování usnadní.