DJ NEBO KAPELA ?

Roman Pastorek DJ na svatbu

DJ nebo kapela ? Tuhle otázku si klade spousta budoucích novomanželů.

Obecně se dá říct, že v obou případech by se mělo jednat o profesionály. Takže dobrá kapela bude určitě lepší než amatérský svatební DJ. Platí to i naopak.

 

U svatebního DJe je o něco menší riziko v kvalitě repertoáru. Přece jen se na originální písni, hrané z CD, nedá nic zkazit. Což se o některých interpretacích známých hitů od amatérské svatební kapely, říct nedá.

 

Nechci určitě lobovat výhradně za DJe na svatbu. Je spousta dobrých kapel se skvělými muzikanty a výborným repertoárem, stejně tak jsem už zažil i horší kapely (často různá dua apod.), které hrály a zpívaly zvláštně.

 

Pokud dáváte přednost živému hraní, tak si určitě od kapely vyžádejte audio a video ukázky z jejich vystoupení, chtějte vidět seznam skladeb v repertoáru, aby alespoň trochu odpovídal tomu, co na své svatbě chcete slyšet.

 

Živé hraní má své kouzlo, takže volbou kvalitní kapely určitě neprohloupíte.

Pro vaše jednodušší rozhodování uvádím hlavní výhody, které získáte, když bude na Vaší svatbě zkušený a kvalitní DJ.

Výhody svatebního DJe oproti kapele

  • širší záběr repertoáru
  • žánrová pestrost
  • možnost moderování svatebních her
  • úspora místa
  • DJ nepotřebuje dlouhé přestávky
  • regulovatelná hlasitost, na rozdíl od kapely, která zvuk nástrojů ztlumit nemůže
  • možnost hrát na přání
  • pružnější reakce na náladu na parketu
  • rychlejší instalace aparatury

Profesionální svatební DJ může na svatbě zahrát všechny možné žánry, dokonce i dechovku pro babičky a prababičky. Stejně tak ve vhodnou chvíli rockové klasiky pro tatínka a strejdu a nebo později v průběhu večera i aktuální taneční hity.

 

Některé prostory na místech konání svatební hostiny nejsou velké, takže i toto kritérium musíte zvážit. DJ má sice taky aparaturu, reprobedny, ale je sám, nepotřebuje stojany na mikrofony, klávesy, bicí soupravu apod.

 

Hlasitost aparatury se dá ztlumit, to se hodí např. v době oběda, večeře apod. Muzika může hrát potichu jen jako podkres. I během hudební produkce je možné ubrat nebo později naopak přidat. Kapela může zeslabit jen aparaturu, zvuky nástrojů se zeslabit nedají.

První tanec novomanželů